PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466995}

Grobowiec diabła

The Devil's Tomb
3,7 4 749
ocen
3,7 10 1 4749
Grobowiec diabła
powrót do forum filmu Grobowiec diabła

Gooding Jr., Ron Perlman, Rey Winstone... Zastanawia mnie co robili w tym filmie tak znani aktorzy. Winstone to chyba ze względu na starą znajomość z Jasonem Connery'm postanowił wystąpić w tych kilku krótkich scenach.

Widać fascynację autora filmami pokroju drugiej części "Obcego". Mamy grupę komandosów, która idzie niby kogoś uratować, a wpieprza się w sam środek bagna. Zamiast kosmicznych stworów mamy jednak jakiś nawiedzonych ludzi z bąblami na twarzy, a zamiast stacji kosmicznej grobowiec. Zamiast statkiem kosmicznym bohaterowie dostają się tam windą. Nawet jak zjeżdżają to jeden z członków ekipy krzyczy "Ihaaa" w stylu "alienowego" Hudsona. Później mamy też motyw z innego filmu-kalki "Obcego 2" a mianowicie "Dooma", gdy jeden z komandosów zauważa w ciemnych korytarzach gołą dupę i łapie go chcica. Swoją drogą - co za bezsens! Wokół trup ściele się gęsto, a w gościu goła laska nie wzbudza żadnego podejrzenia i biegnie ją bzyknąć. Inne podobieństwo z Doomem - zarażeni też infekują wypluwając jakiś syf.

Mimo tego, że mamy w tym filmie kilku niezłych aktorów to ich potencjał nie zostaje wykorzystany. Siłą filmów alieno-podobnych powinny być też postaci drugoplanowe. W tym przypadku - mamy same miernoty.

Powinno być też trochę strasznie. Niestety - nie jest. Film jest przewidywalny. Od samego początku wiemy z kim główny bohater stanie twarzą w twarz na samym końcu. Wygląda to trochę jakby amator dostał niezłą ekipę, ale zrobił kupę, która na dodatek jest walącym po gałach plagiatem innych plagiatów.

ocenił(a) film na 2
Dryden

Już dawno tak się nie wynudziłem jak podczas oglądania tego gówna,film ciekawi niczym obrady sejmu albo kolejny odcinek Klanu.

Większość bzdur/błędów występujących w tym filmie opisałeś ty,więc ja mogę to tylko potwierdzić i ostrzec potencjalnych widzów przed seansem.

Nie zwracam zbytnio uwagi na oceny FW,często są zaniżone w stosunku do filmu,ale przyznam że w tym przypadku średnia ponad 3 to zdecydowanie za dużo dla tego shitu.

Dziwie się że Cuba I Ray zagrali w takim dnie,chociaż ten drugi jak wyżej wspomniałeś,pewnie wystąpił tu tylko dlatego że 30 lat temu razem z Connerym biegał po Sherwood.

Daję 2 za gołą dupę w ciemnych korytarzach:)

ocenił(a) film na 2
Dryden

Zawsze po obejrzeniu filmu piszę kilka słów. Tym razem czuję się z tego zwolniony. Twój opis jest jest tak dosadny i zarazem trafny, że nie mam nic do dodania.

ocenił(a) film na 2
Dryden

W sumie nic więcej nie mogę dodać. Nigdy wcześniej i chyba nawet nigdy później ( a ten film widziałam chyba jeszcze przed założeniem konta na FW ) nie wynudziłam się tak na filmie. Tak jak tobie, zapachniało mi Obcym i innymi filmami Si-Fi ( nie wiem czemu nasunęła mi się jeszcze Wojna Światów - wiem, że fabuła inna, ale widziałam dziwne podobieństwo) , film całkowicie pozbawiony jakiegoś sensu, jako taki potencjał zupełnie nieruszony - jedynie aktorzy dobrzy, którzy nota- bene nie uratowali filmu. Powiem szczerze, że na początku starałam się jakoś wybronić produkcję, ale nic nie poradzę - pod koniec, na niektórych scenach po prostu chciało się śmiać. Szczeóglnie jedna zapadła mi w pamięć: widmo(?), projekcja(?), małej dziewczynki z misiem, do której strzelało dziesięciu komandosów:) Jak tak teraz o tym pomyślę, to chyba właśnie tą scenę pamiętam, film jakoś przeciekł mi przez głowę...:.:/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones