PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739097}

Pan Church

Mr. Church
7,6 10 622
oceny
7,6 10 1 10622
Pan Church
powrót do forum filmu Pan Church

Niemiłosiernie naciągana sytuacja, ale jednocześnie czar, zmysłowość i jakaś bezpretensjonalna melancholia, której zawsze z rozkoszą ulegam.

Redaktorka

Korekta: niestety, nic z tych rzeczy. Wyłącznie naciągana sytuacja.

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

wyrazy współczucia

mistan333

Czy wy nie umiecie po prostu podzielić się własnym pozytywnym przeżyciem, opinią? A jeśli taka jest,
to czy trzeba umniejszyć, skopać, zaszantażować moralnie widza, który ma inne zdanie, odczucie?

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

My chyba nie umiemy, ale sorry, nie wiedziałem że ktoś Cię skopał i zaszantażował moralnie. Wobec powyższych faktów współczuję tym bardziej.

mistan333

Szantaż moralny albo inaczej - manipulowanie cudzą samooceną, chęć sprawiania, żeby komuś się zrobiło się przykro, dziwnie - tkwi we zwrocie "wyrazy współczucia", który oznacza, że mi czegoś brak o czym ty sobie wyrokujesz. Kryje się tu zatem jakiś atak personalny. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

Daj spokój, nie dramatyzuj, napisałem że współczuję Ci ponieważ nie dostrzegasz w filmie tego co w nim najistotniejsze. To film o wartościach, o miłości, o przyjaźni, o tym co w życiu najważniejsze. A Ty widzisz w nim "naciąganą sytuację". To kino, czyli fikcja. Gdybyśmy oceniali filmy pod kątem wiarygodności, to "Powrót do przyszłości" miałby ocenę "0". Pewnie, że to nie arcydzieło, ale ocena 2 to zdecydowanie niesprawiedliwe.

ocenił(a) film na 3
mistan333

Gdyby to było sci-fi, to Twój wywód miałby sens, ale to dramat i scenariusz powinien trzymać się kupy. Przykro mi, ale ten film to kiepski, łzawy harlequin, tak słaby, że nawet Eddie przestał się uśmiechać ;)

ocenił(a) film na 7
bonnieblue

Dodaj "moim zdaniem". Z którym się oczywiście nie zgadzam. W którym miejscu scenariusz nie trzyma się kupy? Popatrz na ocenę na filmwebie. Wszyscy się mylą tylko Ty wybitna ekspert filmowy masz rację.

ocenił(a) film na 8
mistan333

bełkot , a film piękny .

mistan333

To, że wszyscy coś głoszą oznacza, że nie mogą się mylić lub ulegać manipulacji?
Naprawdę?



ocenił(a) film na 8
Redaktorka

Równie dobrze możesz się mylić Ty Redaktorko.

mistan333

"Dodaj <<moim zdaniem>>" - a czyim niby? Uwaga bez sensu.

ocenił(a) film na 8
mistan333

Pięknie zaorałeś tego pseudo inteligenta.

mistan333

Nie widziałeś nigdy słabego filmu o przyjaźni, miłości i "tym, co najważniejsze"? Te tematy NIE SĄ automatycznie gwarancją jakości. Weźmy np. "Cyrk motyli", który pewnie również o ceniłeś wysoko, bo "mówi o wartościach". Dla mnie zaś jest tworem tak szkolnym, że budzi to zażenowanie.

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

Szanowna Pani Redaktor. Ja rozumiem, że film może komuś się podobać, a komuś innemu nie. Ale Ty dałaś mu ocenę 2, czyli bardzo słaby. Nie zgadzam się z tą oceną i tyle, dla mnie film jest dobry. Nie podajesz żadnych argumentów , po prostu gniot i tyle.Napisz może co wg Ciebie jest takie naciągane, że aż głupie.. A na koniec ,poważnie wierzysz,że większość oceniających się myli? Albo ulega manipulacji jak napisałaś?

mistan333

Tak jak napisałam w pierwszym poście: chciałam się zachwycić tą historią. Pośpiesznie napisałam pozytywny komentarz. Niestety, wszystko w tej opowieści mnie zawiodło: obsada, scenariusz, dialogi i reżyseria. Te BRAKI sprawiają, że historia wydaje mi się naciągana, nędzna. Dla porównania jest taki film "Corrina, Corrina". Sam zobaczysz, że dzieli je przepaść.

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

No nie taka przepaść. "Corrina ,Corrina" ma ocenę 7,1 a "Mr Church"-7,4. To tylko 0,3 pkt.. Dzięki za uściślenie porażek filmu. Faktycznie obsada ,scenariusz, dialogi i reżyseria do bani.
Zadowolona?
Ps. Dalej uważam,ze film jest dobry i nie zasługuję na notę 2, jaką mu dałaś. Dalej również uważam, że nie dostrzegłaś w nim przesłania i tego o czym opowiada i stąd ta ocena.

ocenił(a) film na 8
Redaktorka

Co do naciąganej sytuacji: http://www.forbes.com/sites/jerylbrunner/2016/09/22/the-man-who-inspired-the-fil m-mr-church-starring-eddie-murphy/#70f733b233f9
Tak, oczywiście, ubarwiono ją zapewne.

Offi

Sytuacja jest realistyczna, ale przez deficyty scenariuszowe, reżyserskie oraz pomyłkę obsadową wydaje mi się taka jak purchawka: nadęta, ale wiotka, A mówię to mając porównanie do innych filmów opartych na podobnym motywie.

ocenił(a) film na 8
Redaktorka

Jakich?

ocenił(a) film na 7
Offi

Widać jak na dłoni, że Pani Redaktor, ma zupełnie odmienne postrzeganie pewnych wartości. Pewnie na redagowaniu wszystkiego co z kinem związane, zjadła przysłowiowe zęby. Rutyna i wypalenie zawodowe, daje się we znaki, a wypaczony gust filmowy - upoważnia do wygłaszania bredni. Tak więc wzywam wszystkich tu zebranych - nie strzępcie sobie języków na tę Panią, gdyż ona nie jest głupia - ona jest niereformowalna...a to duża różnica.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Cóż, Pani Redaktorka nie odpowiedziała na dość proste pytanie, więc i tak dyskusję należy uznać za zakończoną.
Zresztą operuje sporymi ogólnikami, marne są wtedy szanse na sensowną rozmowę i konkretną argumentację.

ocenił(a) film na 7
Offi

Skoro widzi słabą obsadę, deficyty scenariuszowe oraz kiepskie dialogi, to ja już nie mam pytań...Prościej i uczciwej byłoby przyznać, że film nie wpisuje się w ogół filmów uznawanych przez nią za dobre, a nie wypisywać takie bzdury.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Poza tym, najpierw sytuacja niemiłosiernie naciągana, po czym, realistyczna - i gdzie tu konsekwencja?

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Redaktorka po prostu sama jest widać nieco wiotka. :))
Ale może się mylę i swą wiotkość zmąci garstką konkretnych argumentów. Temu też służyło moje pytanie, bo ja lubię konkrety. Cóż zrobić. :)

ocenił(a) film na 7
Offi

Byleby nie zwiędła całkowicie, jak to mają w zwyczaju, wiotkie kwiaty. ;)

Redaktorka

Wystarczyło napisać, że film nie spełnił Twoich oczekiwań, albo najzwyczajniej, że się nie spodobał. Po co te nadęte bzdury?
A film jest dobry, nastrojowy i delikatny, jesli można tak to ująć. Moje oczekiwania spełnił, pomimo tego, że nie lubię Britt Robertson.

ocenił(a) film na 3
Redaktorka

popieram w 100% ;) choć dodam, że film sympatyczny w amerykański sposób

ocenił(a) film na 10
Redaktorka

Jestem przekonany że osoby mające "te drażliwe dni" w miesiącu powinny się wstrzymać przed wydawaniem swoich opinii w trudnym dla siebie czasie. Niełatwo jest pozytywnie odbierać świat i postrzegać go z właściwej perspektywy gdy wszystko wk..rwia wokół. Ten film nie jest o gotowaniu ani o naciąganiu ani o obci... ten film jest o pozytywnych uczuciach. Film jest po prostu piękny i to pod każdym względem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones