PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835816}
6,5 48 804
oceny
6,5 10 1 48804
3,8 26
ocen krytyków
Psy 3. W imię zasad
powrót do forum filmu Psy 3. W imię zasad

z wielkim bólem to pisze bo wychowałem się na filmie Psy, którego sceny, teksty jak wiemy są kultowe. Część 3cia nic nie ma ze swej kultowości, to zwykła strzelanka tracąca kiczem bo 3 gości grubo po 60stce w tym jeden śmiertelnie chory rozwala całą warszawską brygade AT po czym ucieka... Buuu. Miałem wrażenie, że niektóre teksty ze scenariusza nie pasują do danej sceny, że scenarzysta na siłe chciał przepchnąć niektóre rozmowy. Cezary Pazura niestety powinien już chyba tylko zajmować się uczeniem studentów i prowadzeniem kanałów na YT bo lata świetności niestety ma za sobą. Przekonał mnie tylko Dorociński i Linda, resztą bardzo średnio. Wyszły ni to psy , ni to Vega, tak bym to podsumował. Daje naciągane 6 chyba tylko z sentymentu.

ocenił(a) film na 7
murza_fw

Jak dla mnie Pazura największym plusem tego filmu. Franz jakiś taki sztywny i nijaki przez większość filmu, zmarnowany potencjał roli Dorocinskiego, sama gra aktora ok, jednak na siłę stworzony Franz Maurer 2. Wkurzało mnie kilka niedomówień i uproszczeń, np człowiek który siedzi 25 lat w więźniu i doskonale potrafi obsługiwać smartphona którego teoretycznie ma pierwszy raz w rękach, albo kradzież audi A6 C6 za pomocą drutu... Ogromnym plusem filmu muzyka! Ogólnie film ma swoje minusy, ale jako człowiek wychowany na wzorcu Maurera nie zawiodłem się. Dostaliśmy współczesną historię dawnych bohaterów. Trochę to oblężenie budynku popsuło klimat, ale ostatnia strzelanina (a zwłaszcza wykonanie wyroku) robi mega wrażenie. Sorry za poplątanie ale pisze na świeżo po wyjściu z kina

ocenił(a) film na 10
harryvelmaciek

Film swietny i tyle ..po mimo nie dociagniec ..tak to kompletne psy 3
Dla nas rocznika 70...PSY jest filmem swietym i wara od niego

ocenił(a) film na 8
facet28

Film ma wiele niedociągnięć czy niedomówień. Dla mnie sama historia powinna być rozbita na dwa filmy, aż się o to prosi. Psy 3 jako brudny film przedstawiający skorumpowaną Policję, kontakty z mafią i wracającego do "żywych" Maurera który odbudowuje kontakty i wyciąga informacje właśnie w ten sposób jak od Kołodzieja, coś w stylu klimatu Ślepnąc od świateł. Również można by wtedy rozwinąć postać Dorocinskiego bo miała ona duży lecz niewykorzystany potencjał, zresztą tak samo jak każda nowo wykreowana postać. A same mięso zostawić na następną część

ocenił(a) film na 6
Sierak2012

wtedy by było, że co to za "Psy" jak bez mięsa. Myślę, że nagrają jeszcze kolejną cześć z Dorocińskim.

ocenił(a) film na 3
Kinomaniakwarszawski

duzo trolli xD

ThomasAngelo17

Każdy ma własną opinię. Tylko skończone matoły mogą twierdzić że same trolle tu są.

Kinomaniakwarszawski

dla mnie przewidywalna porażka PSY 1992 pozostają przykładem i legendą jak film może trafić w swój czas i wyjśc poza kino w przestrzeń tamtych lat,budząc zdziwienie samego Wajdy scenariusz zdjęcia muzyka pozostają w nas ,to co powstało po 26 latach to produkt marketingowy na motywach /psy 1992

zen_12

Obawiam sie.ze ten film jest spozniony o jakies 10 lat. Z calym szacunkiem do naszych gwiazd ale wiek juz nie ten. Taki troche Irlandczyk :)

zen_12

Oczywiście. Zdecydowana większość tworów polskiej "kinematografii" to do lat czysta komercha. Z przyzwoitości należało odpuścić produkcję trzeciej części, by właśnie nie zepsuć tego specyficznego klimatu produkcji z lat 90-tych. Ale cóż, "piniondz" dziś ważniejszy od sentymentów.

Kinomaniakwarszawski

Jedyny słaby punkt filmu to strzelanina z brygadą AT. Brakuje też komentarza do obcięcia emerytur byłym ubekom. Kilka dialogów jest genialnych i ma szanse na "kultowość" np tekst o uzdrowicielu, albo teksty panienki spod stacji czy chowanie się za okularami i kilka innych.

ocenił(a) film na 8
ROBERT_STO

Tekst o uzdrowicielu to była żenada próbująca kopiować scenę-intro z Psów 2. Bardzo mnie to zaniepokoiło.
Nie mogę sobie przypomnieć żadnych mocnych dialogów z tego filmu.
Chyba jedyny to ten: -ja umieram! -masz rację.

Pamiętacie jakieś mocne teksty?

ObywatelTB

Mówimy o cytatach które młodzi ludzie mogą stosować w życiu codziennym- podtrzymuję moje zdanie że cytat że ktoś uzdrowił zimną kobietę lub że ktoś się chowa za swoimi okularami to bardzo dobre teksty.

ocenił(a) film na 8
ROBERT_STO

To je zacytuj :)
Bo z psów jedynki jestem w stanie sypać wieloma

ocenił(a) film na 8
Kinomaniakwarszawski

Znalazł się znawca scen kultowych. Obraża innych i nie potrafi przeprosić. Wstyd roberciku.

slavek_113

A co ciebie obraziło- stwierdzenie że odbieranie należnych emerytur to draństwo?

ocenił(a) film na 7
Kinomaniakwarszawski

Pazura był najlepszy tak sie
składa.

Kinomaniakwarszawski

ale 400 tyś. ludzi w jeden weekend w kinach jest...

Shadow_dawnego_ggggggg

Vega z kijowa polityka mial.banke. To chyba smutne ze na kultowy film poszlo tyle mniej osob? 200 tys poszloby dla samego tytulu, mogliby puscic w 1 weekend czarna plansze. Zwalili reklame i juz.

Kinomaniakwarszawski

A wy co? marzycie o tym żeby po 20 latach, Franc był taki sam jak wtedy?świetny film, kto tego nie rozumie... ten oglądał poprzednie 2 części?

ocenił(a) film na 7
Kinomaniakwarszawski

Przecież bylo ich czterech, w tym jeden który nawet 40 nie ma, a uciekło tylko dwóch. A może ty inny film oglądałeś? :P Pomijając powyższe nieścisłości, film rzeczywiście przeciętny, a finał z "GRU" mocno naciągany...

ocenił(a) film na 6
Kinomaniakwarszawski

+100 Idealne napisane.

Kinomaniakwarszawski

chyba "to be continued"

ocenił(a) film na 8
Kinomaniakwarszawski

Ale przecież brygada policji i tak rozwaliła bandytów.
I tak, jest to jak najbardziej możliwe, że trzech staruszków po 60 siatce plus jeden młody byli w stanie rozwalić policjantów w sile "brygady"

Kinomaniakwarszawski

Mógłby ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z Nową Zelandią przecież Franz w drugiej części tam uciekł a tu w trzeciej nagle 25 lat od siedział?...

ocenił(a) film na 6
Kinomaniakwarszawski

Dałem 6 bo scenariusz mocno średni. Mało kultowych dialogów. Do góry ten projekt ciągną Linda i Dorocinski.

Kinomaniakwarszawski

Ja też wychowałem się na Psach -byłem nastolatkiem w tamtym okresie. Teraz jestem facetem w średnim wieku 40+ i tak jakoś dziwnie się czuję , jak ikoniczna postać czasów mojej młodości , której legenda trwała od 30 lat zostaje uśmiercona - na dodatek w filmie - pospolitej strzelance z banalnym i przewidywalnym scenariuszem. Jakieś nie szczególne to zakończenie serii gdzie Stopczyk zdradza kolegów z UB jakiemuś małolatowi z nowej policji , Major Walenda (chyba już generał) ze starości traci zmysły a Nowy-Morawiec jest jakimś starym prykiem działaczem w rodzinnych ogródkach działkowych, który ubiera się jak jego własny dziadek. Do tego Franz, który nie wiadomo skąd wziął się w więzieniu i przesiedział tam 25 lat - przecież pod koniec drugiej części uciekł bodajże do Nowej Zelandii ? Według mnie film trąci kiczowatym kinem amerykańskim typu "życzenie śmierci" i podobnie do filmów z Bronsonem jest zlepkiem przypadkowych scen , które prowadzą do jednego zakończenia - wystrzelania wszystkich przeciwników , przy użyciu wszelkiej dostępnej broni. Mimo , że gra aktorska Bogusława Lindy jest jak zawsze na wysokim poziomie w filmie nie odnajduję klimatu Psów - jest to sensacyjny film trzymający w napięciu z niezbyt skomplikowanym scenariuszem... i tyle ! Niestety nic więcej oryginalnego na temat tej produkcji powiedzieć się nie da, aczkolwiek dla wiernych fanów serii jest to pozycja interesująca a nawet rzekł bym obowiązkowa.

ocenił(a) film na 10
Kinomaniakwarszawski

Może nakręcą Psy 4 z Marcinem Dorocińskim

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones