PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9211}
4,6 2 462
oceny
4,6 10 1 2462
Rollerball
powrót do forum filmu Rollerball

Czego to ludzie za pieniądze nie zrobią....

Jak ja widzę, że Tomasz Raczek zapowiada Rollerball jako świetny film to mam mdłości.

Zygmunt Kałużyński się przekręca w grobie pewnie teraz. On w życiu by takiego gniota nie zapowiadał....

ech...

adas_80

ale z tego co mi się wydaje to dziś idzie wersja z 1975 roku, a nie 2002

ocenił(a) film na 3
Slayer

Nie.
Wersja z Jeanem Reno i Cool J'em leci.

adas_80

rzeczywiście, sprawdziłem w programie TV papierowym, na filmwebie jest w takim razie błąd.
Swoją drogą: jaki ja jestem naiwny, przez chwilę pomyślałem, że Polsat nam chce dać film z 1975.

ocenił(a) film na 3
Slayer

No właśnie. Jeśli naWet Polsat by dał wersje z 1975 to pewnie nie jako MEGAHIT :)

adas_80

A wolałbym obejrzeć sobie starszy film niż tego, jak to nazywacie, gniota...
A ten Raczek - on jest kurde jakiś chory. Żeby krytyk filmowy, i takie pierdoły gadał - że 'X-Men' to 'wspaniały film, dzięki któremu zaczął odróżniać ludzi od mutantów' - ludzie! Gdzie tu honor?! Tak się zmarnować... Jak ktoś pwoiedział... Kałużyński przewraca się w grobie...

ocenił(a) film na 3
Bruce_Lee

Dali mu trochę kasy, to plecie głupoty. I wielu da się nabrać, no bo końcu to TEN Tomasz Raczek, on się przecież zna na filmach. SIC!

adas_80

Książkę jego przeglądałem, i również nie jest to rewelacja. Ale widocznie takie zapotrzebowanie - np. w wydawnictwie Rabid wydawane są naprawdę świetne książki o filmach, analizujące je dogłębnie, tylko ile osób to obchodzi? Ludzie chcą takiego Rollerballa, czy inne bzdury po raz n-ty. Wystarczy popatrzeć o jakich godzinach trafiają się tzw. filmy ambitne. Dopóki ludzie są prości i prymitywni to nic nie zmieni ramówki TV. Szkoda tylko, że Raczek nobilituje ją swoją osobą (ciekawe przy okazji ile osób wiedziało o jego istnieniu zanim pojawił się w Polsacie).

ocenił(a) film na 3
Slayer

Slayer troszke przesadziles z tym zdaniem (...)dopóki ludzie są prości i prymitywni(...)


ja rozumiem, ze duza czesc filmow to komercyjny shit, ale nie mozna zaraz mowic ze, ci ktorzy to ogladaja sa prosci i prymitywni. to jest raczej kwestia, tego czego sie oczekuje od filmu, a nie kwestia prostactwa czy prymitywizmu.

bo gdyby bylo inaczej, to jest tez za prostak lub prymitywa bym uchodzil, bo niejeden gniot mi sie podoba.


ale wracajac do głownego watku. Raczek po prostu sie sprzedal, i tyle. ja mu tego nie wypominam, tylko to troche przykre jest, i tyle.

adas_80

Mnie się też wiele tzw. gniotów podoba, na wielu się świetnie bawię, ale nie poprzestaję na tym. Sądząc z ramówek i danych oglądalności to jednak wielu osobom to wystarcza. Jakieś seriale po 500 odcinków (oczywiście nie uogólniam są i świetne seriale, część nawet dotarła do Polski), jakieś gale piosenki biesiadnej. Nie sądzę, żeby oglądali to wysublimowani ludzie, o nietuzinkowych gustach i oczekiwaniach, którzy kończąc "Modę na sukces" przerzucają się na Kurosawę czy Pasoliniego. Efekt jest taki, że chce się zadowolić widownię najszerszą, i to właśnie robi Raczek. To co się podoba widowni najszerszej jest w najlepszym wypadku komercyjnym filmem rozrywkowym, a tego przecież nie może powiedzieć więc baja ludziom.
U nich zachodzi proces myślowy w stylu "ooo, pan krytyk mówi, że dobry i mnie się podobało, więc ja jestem mądry tak jak pan krytyk"
To przecież z tego jacy są ludzie i ich oczekiwania wynika, że o pewnych filmach możemy zapomnieć, inne oglądać w okolicach 2 nad ranem.
Zamiast słów "prości i prymitywni" można użyć innych: mało wysublimowani, nastawieni na rozrywkę komercyjną, niechętni kinu ambitnemu, zainteresowani kinem stricte gatunkowym. Jednak nie uważam, żeby to wiele zmieniało.

ocenił(a) film na 3
Slayer

Dużo zmienia, Slayer, bo wówczas nikogo w ten sposób nie obrażasz :)

pozdro

ocenił(a) film na 2
Bruce_Lee

Raczek podniecał się jak zapowiadał dla Polsatu Tunel ze Slyem jako rewelacyjny film który trzyma w napięciu a główna rolą Slya była fantastyczna.

adas_80

Zgadzam się w 100% z tobą!!! Raczek kiedyś też pewnie by tego nie zapowiadał jako dobry film ale widocznie teraz gaża krytyka jest tak niska, że musi coś takiego robić. Aż nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

twins29

dokladnie to samo pomyslalem, kiedy pierwszy raz zobaczylem te spoty w Polsacie....a zawsze uwazalem Pana Raczka za czlowieka naprawde znajacego sie na kinie, i ceniacego sobie dobro kina...ale widac za pieniazki mozna wszystko..

ocenił(a) film na 2
lukdos

Raczek się sprzedał nie zapomnę jak zapowiadał te mega hity Polsatu i na koniec mówił polecam Tomasz Raczek.

ocenił(a) film na 2
twins29

Teraz na swoim kanale na yt gada o filmach a raczej o swoich anegdotach z lat młodości

adas_80

Dokładnie tak, zobaczyłem zapowiedź Raczka i z ciekawości postanowiłem ogladnąć film, niestety po wchłonięciu fragmentu z przed pierwszych reklam zaczęły mnie zęby boleć, drugi raz mnie Raczek na dudka nie wystrychnie.

Remig

Jak to powiedział wielki Charle Bukowski, krytyk filmowy rózni sie tym od przecietnego oglądacza że ten pierwszy obejrzy film za darmo. Racja jak dupa każdy ma swoja! czcze gadanie domorosłych kinomanów.

CAPEFEAR

X-Men akurat jest świetnym filmem, ale jeżeli już zatrudniają krytyka, to powinien polecać to co on NAPRAWDĘ poleca, a nie każdego gniota jakiego tylko puszcza Polsat (wide Rollerball).

ocenił(a) film na 2
Mierzwiak

Raczek na swoim kanale na yt nie takie rzeczy bredzi

ocenił(a) film na 2
Remig

Raczek za kasiorę od Polsatu zachwalał Tunel, Wulkan, Twister, XXX itp.

użytkownik usunięty
adas_80

2.7/10 74 najgorszy film wszech czasów według IMDB. O X-menie można dyskutować, bo niektórym się to może podobać, ale to coś to 101% gniot, i normalnemu człowiekowi by w gardle stanęło słowo dobry przy takim filmie.

Szczerze nie znam się na tym środowisku, ale jak zobaczyłem kolesia w tv, które takie bzdury gada, to pomyżlałem że pewnie wzięli pierwszego lepszego aktora który wygląda poważnie i ynteligetnie żeby wyglosił taką kwestie :P

Żal mi Pana Raczka, te jego teksty w stylu: "Titanic - moj ulubiony film", ale czego sie nie robi dla kasy.

Happily_ever_after

Ej odczepcie sie od titanica, gdyby był taki do kitu to by tylu oscarów nie dostał. Niektórzy za ambitne filmy uwazaja np. ,,pana tadeusza" ,,krzyzaków" a ja za ambitny film uazam x-mena ;] Bo w koncu malo kto potrafiłby tak ciekawie pokazac wojne ludzi z mutantami. to wszystko wydaje mi sie bardzo fascynujące i nie nazwałabym tego gniotem.

A co do rollerballa... film wcale nie jest taki zły. kiedy ktos lubi szybka akcje to jest na prawde całkiem całkiem ;]

No ale trzeba przyznac, że skoro raczek jest krytykiem filmowym to ostatnia rzecza jaka mógłby powiedziec to to, ze rollerball jest genialnym filmem, no bo przyznajcie sami, ani gra aktorska nie jest swietna, ani zdjecia w szególnosci te robione nocą.

Rollerball to lekki film do obejrzenia przed snem, nie do krytykowania.

Rox15

Ja nie krytukuje Titanica, a z oskarami tez nie wyskakuj bo chyba bardziej wartosciowa nagroda jest Złota Palma, przeczytaj uwaznie mojego posta.

ocenił(a) film na 2
Happily_ever_after

Jak gadał o Tunelu czy XXX dla Polsatu

ocenił(a) film na 2

Na imdb najgorszy obecnie jest Smoleńsk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones