PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31861}

Wojna Harta

Hart's War
7,1 30 511
ocen
7,1 10 1 30511
6,4 5
ocen krytyków
Wojna Harta
powrót do forum filmu Wojna Harta

zaś Wojna Harta zbiera cięgi za amerykański patos, pompatyczność, przewidywalność... wystarczy poczytać inne opinie.
w zasadzie produkcje te nie różnią się jednak AŻ tak bardzo; ot mamy oficera z pokolenia na pokolenie, młodego pretendenta, żołnierzy różnych i różnistych, NAWET czarnych lotników z Tuskegee (a jakoś w Band of Brothers nie widziałem żadnego - który film więc jest "bardziej" rasistowski?). jest patos, jest poświęcenie, są DOKŁADNIE takie same rzeczy, jak w Kompanii Braci

ocenił(a) film na 7
iron_marcin

Polejcie mu bo dobrze prawi ;]

iron_marcin

Mnie się film bardzo podobał :)

iron_marcin

Kompania Braci jest de facto 1 w rankingu seriali...
To ci fenomen.

ocenił(a) film na 3
iron_marcin

Nie mogłeś widzieć w Kompanii Braci żadnego czarnego, bo KB to serial oparty na prawdziwych wydarzeniach, Wojna Harta to czysta fikcja. W tamtych czasach panowała segregacja rasowa w armii, czarni nie byli wcielani do wojska.

ocenił(a) film na 8
Cophotis

wiem, że to troll, ale nie mogę się powstrzymać
"czarni nie byli wcielani do wojska".
nawet biali nie byli wcielani. armia usa, w czasach WW2, była całkowicie ochotnicza. fałszywa jest też teza, jakoby walczyli tylko biali. zainteresuj się tematem bardziej, to zobaczysz, że przedstawiciele wszystkich grup etnicznych, zamieszkujący USA, brali udział w walkach na różnych frontach. najsłynniejsi to właśnie czarni Lotnicy z Tuskegee i Indianie Navajo, szyfranci z Pacyfiku. niestety, segregacja jako taka, miała miejsce.

ocenił(a) film na 3
iron_marcin

Faktycznie mój błąd, przepraszam. Byli wcielani do wojska i może się czymś tam zasłużyli (nie bardzo mnie ten temat interesuje, zostawiam to bardziej obeznanym), ale faktem jest segregacja i faktem jest to, że służyli w osobnych jednostkach. Dlatego (odpowiadając na pierwszy post) nie widać było "kolorowych" w KB.

Cophotis

w KB nie było czarnych, bo autor książki pominął ich w fabule. może służyli w jednostkach z głównymi bohaterami ale pan Ambrose po prostu o nich nie wspomniał, może sam był rasistą i nie chciał się na nich skupiać... ;)

ocenił(a) film na 7
iron_marcin

Przecież ta nagonka na ten film wynika wyłącznie z powodu tych czarnoskórych pilotów.
Gdyby byli biali bądź chociaż skośnoocy to nikt by się specjalnie nie czepiał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones