PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143735}

D'Artagnan i trzej muszkieterowie

Wanwan Sanjushi
7,0 297
ocen
7,0 10 1 297
D'Artagnan i trzej muszkieterowie
powrót do forum serialu D'Artagnan i trzej muszkieterowie

W roku 1984 lub 1985 w każdą niedzielę emitowano w TVP o 19.00 "D'Artagnana". Pamiętam, że serial animowany oglądały nie tylko dzieci ale i dorośli. Był świetny! Jednak od tamtego czasu nigdy już go nie zobaczyłem, a chciałbym ponieważ mam wspaniałe wspomnienia z nim związane.

Serial oparty jest na powieści Alexandra Dumasa i określa się go jako jeden z najlepszych filmów animowanych wszech czasów. Wszedł na DVD w 2003

Frank

Oczywiście, że pamiętam! Do tej pory potrafię zanucić melodyjkę:P to była jedna z najukochańszych dobranocek. Jakieś 2-3 lata temu gdzieś mi to migneło chyba na hiszpańskiej stacji - i niestety efekt już nie był taki sam:/;P

Frank

Jasne, że pamiętam! Kończyłam wtedy przedszkole - jak sie w poniedziałek szło, to wszyscy przezywali tę bajkę :-)

Frank

świetnie. po prostu cudownie. i przez to mam imię po psie z kreskówki (mój brat miał wtedy 3 lata i był fanem dogtaniana)

ocenił(a) serial na 10
Jull

Ale Julia to naprawdę bardzo ładne imię. Można je kojarzyc, np. z Julią z dramatu Szekspira. Większy problem mają osoby noszące imię Izaura z serialu, który także emitowano w TVP w połowie lat 80tych.

Mówiąc jeszcze o Dogtanianie, znalazłem stronę internetową, gdzie można ściągnąc pewne informacje o kreskówce.
www.nostalgia.pl

Pozdrawiam wszystkich fanó Dogtaniana po tylu latach. Może doczekamy się go w TVP, ale, jak już jedna osoba wspomniała, efekt niekoniecznie będzie równy tamtemu sprzed lat.

Frank

heh dziękuję:D ja też bardzo lubię swoje imię i prawdę mówiąc nie mogłam przestać się smiać gdy dowiedziałam się skąd się wzięło;)
pozdrawiam!

Frank

Tak to było bodajże w 1984 roku oczywiście na TVP1 w niedzielę.Pamiętam jaki szok przeżyłem w 27-ą niedzielę,kiedy spostrzegłem,że zaczęli emitować inną bajkę.Czekałem kilkanaście tygodni by ponownie obejrzeć Dogtaniana i jego przyjaciół,ale się nie doczekałem.
Po wielu latach chyba TV4 powtórzyło tę bajkę,ale to już nie było to.

ocenił(a) serial na 10
debesciak1978

a ja nieco młodszy rocznik (91) pamiętam obsesyjne oglądanie tego na video 24h na dobę :D

Frank

Zastanawiam się, co się stało z polskimi dubbingami takich animacji, jak "D'artagnan i Trzej Muszkieterowie", "Cudowna Podróż" i "W 80 Dni Dookoła Świata z Willy Foogiem"? D'artagnan i Fogg dostały nowy dubbing ale to nie jest to samo ...Nie ma nawet tekstu oryginalnej piosenki do D'artagnana, nowa jest słaba - w pierwszej wersji każda zwrotka była inna, gdzie po angielsku śpiewali ciągle to samo ;)

Frank

Byłam zakochana w tej bajce, ciągle, że e rysowałam postacie. Teraz puszczają film animowany hiszpańskiej produkcji "Dogtanian. Psi muszkieter" i podejrzewam, że inspirowany był tą kreskówką serialową

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones